Yangın Algılama Sistemleri

Yangın algılama sistemleri kamu veya özel kuruluşlar ve gerçek kişilerce kullanılan her türlü yapı, tesis ve işletmelerde çıkabilecek yangınların doğru ve erken bir şekilde algılanmasını, olası can ve mal kayıplarının  minimuma indirilmesini sağlamak üzere oluşturulmaktadır.

Yangın algılama sistemlerinin tesisinde, sahte alarmların gerçek alarmlardan ayrılabilmesi, alarm anında gerekli olan ve senaryoya bağlı tüm uyarıların yapılabilmesi ve diğer güvenlik sistemleri ile entegrasyonunun sağlanması uygulanmalıdır.

Her bir tesise ait yangın algılama sistemi kendi özel şartlarına uygun bir şekilde tasarlanmalı ve uygulanmalıdır. Tesislerde kullanılan ürünler yangından korunma standartlarına uygun olmalıdır. Bunun için gerekli standartlar bulunmaktadır.

İhtiyaçlarınıza özel doğru çözümleri oluşturmak için birlikte hareket ediyoruz. Tesisinize gerekli ürünleri detaylı bir şekilde sizlere tanıtarak sistemin işleyişi ve kullanımı hakkında detaylı bilgi veriyoruz.

Konvansiyonel Algılama Sistemleri & Adresli Algılama Sistemleri

En fazla kullanılan iki tür sistemden  konvansiyonel ve analog adresli yangın algılama ve ihbar sistemleridir.

Konvansiyonel yangın algılama sistemi alevlerin başladığı noktasal değilde bölgesel olarak bildirir. Otomatik yangın söndürme sistemleri bu tahmine göre bölgesel algılama yapar  ve yangını kontrol altına alarak söndürür. Görevli ekipler olay yerine giderek yangın kontrol altına alındığının kontrolünü yapmalıdır.

Adresli yangın algılama ve ihbar sistemi ise alevlerin başladığı yeri kesin olarak bildiren prensiple çalışmaktadır. Algılama sistemi yangın başladığı noltayı tam olarak bildirdiği için ekipler direk olay yerine müdahale edebilir.

blank

Yangın güvenliği gereksinimleriniz ve diğer bina kontrol sistemleriyle entegrasyon düzeyi, sizin için kuracağımız sistemi belirlememizde rol oynar.

Yangın ihbar ve alarm sisteminiz için Sistem Normal ‘e başvurduğunuzda sizin için en uygun sistemi hazırlamak için ücretsiz bir keşif yapabiliriz.